Skip to main content

Strojové čištění koberců a čalounění


Strojové čištění koberců

a čalounění

Vyšlapané cestičky na koberci ve Vašich kancelářích nebo na chodbách Vaše klienty a zákazníky asi neohromí. A skvrny od kávy a jídla kolem pracovních stolů nebo cestou do kuchyňky Vaše zaměstnance k větší opatrnosti také nepřivedou.

Zajišťujeme čištění všech typů koberců pro klienty, kteří chtějí udělat dojem na návštěvníky a zaměstnancům poskytují motivující a zdravé pracovní prostředí.


Hloubkové čištění koberců přispívá ke zdravému prostředí

Hloubkové čištění koberců v rámci našich služeb úklidu kanceláří a firem zajišťuje zdravé pracovní prostředí.

Snižuje množství prachu, roztočů a mikroorganizmů, které se v koberci v průběhu času hromadí. Ty se při pohybu v místnosti zvedají z koberců a poletují ve vzduchu, který Vaši zaměstnanci dýchají.

Vyčištěné koberce zbavené prachu a mikroorganizmů mají pozitivní efekt na zdraví zaměstnanců. Méně obtíží s alergickými reakcemi, méně absencí a nižší nemocnost přispějí k vyšší produktivitě Vašeho týmu.

CENA OD 12 Kč/m²


Čištění koberců prodlužuje jejich životnost

Pravidelné čištění koberců dává smysl také z ekonomického hlediska. Kvalitní péče, dobře zvolené mycí prostředky a čistící stroje prodlouží životnost kobercového vlákna.

Proto důkladné čištění koberců nejčastěji provádíme v rámci generálního úklidu alespoň jednou, ale ještě lépe dvakrát do roka. Na některých exponovaných místech i vícekrát, například v chodbách blízko kuchyňky nebo vchodových dveří.


Strojové čištění koberců

Čištění koberců provádíme tzv. mokrou cestou nebo také extrakční metodou, za využití moderních strojů na čištění koberců, tzv. extraktorů.

Tato metoda plně nahrazuje tepování koberců, neboli ruční čištění koberců. I když pokud je to třeba, samozřejmě provedeme i ruční čištění koberců. Nejčastěji tak provádíme čištění kusových koberců Praha.

Při strojovém čištění koberců stroj vstřikuje na koberec kapalinu s čistícím prostředkem a vzápětí ji do sběrné nádoby odsává i se špínou, prachovými částicemi, roztoči a dalšími nechtěnými prvky. 

Tato mokrá metoda čištění patří mezi nejšetrnější metody hloubkového čištění koberců. Proto je vhodná pro všechny běžné typy koberců s přírodním i umělým vláknem. S její pomocí vlákno koberce získává svou původní barvu a prodlužuje se jeho životnost.

Následně po čištění zůstává vlákno koberce mírně navlhlé, ale obvykle vysychá v průběhu dvou až tří hodin. Díky ekologicky šetrným a osvědčeným čistícím prostředkům tak celý interiér získá vůni příjemné čistoty a čerstvosti.


Čištění čalouněného nábytku

Součástí našich komplexních úklidových služeb je také čištění koberců a sedaček, čištění kožených sedaček, čištění čalounění a čalouněných křesel, židlí a dalšího čalouněného (látkového) nábytku.

Podobně jako při čištění koberců i v tomto případě je nejefektivnějším způsobem čištění od skvrn, osahání, drobků, prachových částic a mikroorganizmů výše zmíněná extrakční metoda, tedy strojové čištění sedaček. Samozřejmostí je i ruční čištění.

Po čištění vlákno a látka čalounění získá zpět svou původní barvu a nábytek přispěje k navození dojmu čistoty a upravenosti interiéru.

Pro detaily strojového čištění koberců volejte

Nebo pište

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Dokumenty ke stažení

Zajistíme profesionální vyčištění koberců i u Vás

Bez ohledu na vaši lokalitu, poptejte cenu vyčištění koberců ve Vašich prostorách a my se postaráme, aby z nich Vaši zákazníci, návštěvníci a zaměstnanci měli ten nejlepší dojem.

Jak to probíhá?

3 rychlé kroky

1

Poptávku zadáte online

Popište nám Vaše prostory a poptávané služby

2

Obratem Vás kontaktujeme

V pracovní době Vám objednávku potvrdíme
do 60 minut.

3

Úklid následně začíná dle dohody

Jsme flexibilní, vše záleží na domluvě

Poptávkový formulář strojovéjo čištění koberců

Vyberte z nabídky
m2
Vyberte četnost úklidu
Název firmy, kde budeme uklízet
Vyberte datum začátku úklidu
Nahrajte soubor/y půdorysu
Nahrajte fotografii/e