Skip to main content

Strojové čištění koberců a čalounění


Strojové čištění koberců

a čalounění

Čištění všech typů koberců nebo čalouněného nábytku a kůže.
Hloubkové čištění koberců kotoučovým strojem.

Běžné strojové čištění koberců i hloubkové čištění koberců kotoučovým strojem zajistí zdravější prostředí. Vyčištěné koberce zbavené prachu a mikroorganizmů mají pozitivní efekt na všechny, kdo sdílí prostor vybavený kobercem.

Pravidelné čištění koberců strojem, tedy mokrou cestou, snižuje snižení množství prachu, roztočů a mikroorganizmů, které se v koberci v průběhu času hromadí a při chůzi po koberci poletují ve vzduchu, který Vaši zaměstnanci dýchají.

Po našem odborném a pečlivém vyčištění vašich koberců bude ve vašich prostorách méně alergenů, což přispěje ke snížení alergických reakci, absencí a nižší nemocnosti, a tedy zvýšení produktivity Vašeho týmu.

Za účelem zkvalitnění našich úklidových služeb jsme nastavili obecné standardy pro všechny naše úklidové činnosti spolu s nastavením všech minimálních požadavků v prováděných úklidových službách. Průběžně implementujeme do úklidového procesu nové postupy a tím zvyšujeme kvalitu námi vykonávaných úklidových služeb. To vše na základě obecných pravidel a poznatků vycházejících z řady norem, kterými se nově řídíme: ČSN EN 15221 Facility management část 1 až 5, ISO 9001 a ISO 14001.

CENA ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ OD 12 Kč/m²


SPECIFIKACE SLUŽEB STROJOVÉHO ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ

  • běžné (strojové) čištění koberců (suchou pěnou či mokrou cestou)
  • hloubkové čištění koberců kotoučovým strojem
  • strojové čištění čalouněného nábytku, případně ošetření kůže

Hloubkové čištění koberců přispívá ke zdravému prostředí

Čištění koberců provádíme tzv. mokrou cestou čili extrakční metodou, za využití moderních strojů na čištění koberců, tzv. extraktorů. Tato metoda plně nahrazuje tepování koberců neboli ruční čištění koberců. 

Při strojovém čištění koberců stroj vstřikuje na koberec kapalinu s čistícím prostředkem a vzápětí ji do sběrné nádoby odsává i se špínou, prachovými částicemi, roztoči a dalšími nechtěnými prvky.

Tato mokrá metoda čištění patří mezi nejšetrnější metody hloubkového čištění koberců. Proto je vhodná pro všechny běžné typy koberců s přírodním i umělým vláknem. S její pomocí vlákno koberce získává svou původní barvu a prodlužuje se jeho životnost. Následně po čištění zůstává vlákno koberce mírně navlhlé, ale obvykle vysychá v průběhu dvou až tří hodin.


Čištění čalouněného nábytku

Součástí našich komplexních úklidových služeb je také čištění koberců a sedaček, čištění kožených sedaček, čištění čalounění a čalouněných křesel, židlí a dalšího čalouněného (látkového) nábytku.

Podobně jako při čištění koberců i v tomto případě je nejefektivnějším způsobem čištění od skvrn, osahání, drobků, prachových částic a mikroorganizmů výše zmíněná extrakční metoda, tedy strojové čištění sedaček. Samozřejmostí je i ruční čištění.

Po čištění vlákno a látka čalounění získá zpět svou původní barvu a nábytek přispěje k navození dojmu čistoty a upravenosti interiéru.

Čištění koberců prodlužuje jejich životnost

Pravidelné čištění koberců dává smysl také z ekonomického hlediska. Kvalitní péče, dobře zvolené mycí prostředky a čistící stroje prodlouží životnost kobercového vlákna.

Proto důkladné čištění koberců nejčastěji provádíme v rámci generálního úklidu alespoň jednou, ale ještě lépe dvakrát do roka. Na některých exponovaných místech i vícekrát, například v chodbách blízko kuchyňky nebo vchodových dveří.

Pro detaily strojového čištění koberců volejte

Nebo pište

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Dokumenty ke stažení

Zajistíme profesionální vyčištění koberců i u Vás

Bez ohledu na vaši lokalitu, poptejte cenu vyčištění koberců ve Vašich prostorách a my se postaráme, aby z nich Vaši zákazníci, návštěvníci a zaměstnanci měli ten nejlepší dojem.

Jak to probíhá?

3 rychlé kroky

1

Poptávku zadáte online

Popište nám Vaše prostory a poptávané služby

2

Obratem Vás kontaktujeme

V pracovní době Vám objednávku potvrdíme
do 60 minut.

3

Úklid následně začíná dle dohody

Jsme flexibilní, vše záleží na domluvě

Poptávkový formulář strojovéjo čištění koberců

Vyberte z nabídky
m2
Vyberte četnost úklidu
Název firmy, kde budeme uklízet
Vyberte datum začátku úklidu
Nahrajte soubor/y půdorysu
Nahrajte fotografii/e